Te koop: een uitzonderlijk historisch gebouw in het hart van Vilaflor, Tenerife.
Dit architectonisch juweel biedt een unieke investeringsmogelijkheid in het centrum van Vilaflor: het iconische Pósito de Vilaflor, ook wel bekend als de Alhóndiga de Chasna. Dit majestueuze gebouw uit de 17e eeuw, gelegen aan Calle Dr. Pérez Cáceres 11, ligt tegenover het dorpsplein en op korte afstand van de iconische kerk van San Pedro Apóstol. Met zijn indrukwekkende gevel en rijke geschiedenis is dit pand een unieke kans voor wie wil investeren in het cultureel erfgoed en de architectuur van de Canarische Eilanden.
Eigenschappen van het pand:
• Oppervlakte: Het Pósito ligt op een perceel van 502 m2, met een indrukwekkend bouwoppervlak van 840 m2 verdeeld over drie verdiepingen:
• Begane grond: 325 m2, ideaal voor gemeenschappelijke ruimtes, ontvangsten of multifunctionele ruimtes.
• Eerste verdieping: 307 m2, met grote ramen en een structuur die zich leent voor diverse toepassingen.
• Tweede verdieping: 205 m2, inclusief een historische graanschuur met panoramisch uitzicht en unieke architectonische waarde.
• Unieke architectuur: Met een U-vormig ontwerp beschikt het gebouw over een centrale binnenplaats en een drie verdiepingen hoge gevel aan de Calle Dr. Pérez Cáceres. De constructie kenmerkt zich door kwaliteitsmaterialen, zoals Canarisch dennenhout (“tea”) en een vierzijdig Arabisch dak. De gevel is verfraaid met vijf ramen per verdieping, perfect op één lijn, en twee verticale banden met ruitvormige sgraffiti, wat het exterieur karakter en elegantie geeft.
• Authentieke en onderscheidende details: De ramen op de eerste verdieping zijn schuiframen met een elegante cassettebalustrade, terwijl de ramen van de graanschuur op de bovenste verdieping een ander stijlvol ontwerp hebben dat de architectonische diversiteit van het gebouw verrijkt.
Een schat van historische waarde.
Het Pósito de Vilaflor is meer dan een gebouw; het is een stuk Canarische geschiedenis. Dit gebouw functioneerde sinds het eind van de 16e eeuw als graanschuur voor voedselopslag en werd een symbool van de landbouw- en sociale ontwikkeling van Vilaflor. Het werd officieel erkend in 1614 en huisvestte tot 1854 de alhóndiga van het dorp, voordat deze werd overgebracht naar San Miguel de Abona. Later kreeg het pand een sociale functie als dorpscasino, wat bijdroeg aan het gemeenschapsleven en zijn positie als pijler in de geschiedenis van Vilaflor versterkte.
Een investeringsmogelijkheid in cultureel erfgoed.
De bevoorrechte locatie in het centrum van Vilaflor garandeert een constante stroom klanten, terwijl de historische waarde een bijzondere aantrekkingskracht biedt die essentieel kan zijn voor de promotie van het bedrijf. Een perfecte plek voor diegenen die op zoek zijn naar een restauratieproject of een cultureel ondernemingsplan. Met zijn aanpasbare structuur en uitstekende ligging in het hart van Vilaflor, biedt het Pósito de Vilaflor de mogelijkheid om getransformeerd te worden tot een boetiekhotel, cultureel centrum of museum, waardoor bezoekers een unieke ervaring krijgen in een omgeving vol geschiedenis en architectonische schoonheid.
Mis de kans niet om een stukje Canarische geschiedenis te verwerven. Neem nu contact met ons op voor meer informatie over deze historische schat en verzeker uw plaats in de geschiedenis van Vilaflor!
Bouwjaar: 1700.
Onroerendezaakbelasting: €192/jaar.
Asten Realty Referentie: 9140.